Ασημένιος Ολυμπιονίκης ο Κερκυραίος Σπύρος Γιαννιώτης ,Ρίο 2016

Σπύρος Γιαννιώτης

Ασημένιος Ολυμπιονίκης ο Κερκυραίος Σπύρος Γιαννιώτης ,Ρίο 2016

spyros-gianniotis

Ο Έλληνας Ολυμπιονίκης Σπύρος Γιαννιώτης  έκανε μία εκπληκτική εμφάνιση στα 10 χλμ. ανοιχτής θάλασσας και κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο στην τελευταία κούρσα της ζωής του.

Με μία μεγαλειώδες  εμφάνιση στην τελευταία κούρσα της ζωής του, ο Έλληνας πρωταθλητής Σπύρος Γιαννιώτης κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο και έγραψε τον ιδανικό επίλογο σε μία σπουδαία καριέρα.   Ο Σπύρος Γιαννιώτης ξεκίνησε συντηρητικά την κούρσα και στα πρώτα 2,5 χιλιόμετρα ήταν 23ος με περίπου ένα λεπτό διαφορά από τον προπορευόμενο αθλητή από την Αυστραλία, Jarrod Poort.   Στη στροφή των 5 χιλιομέτρων ο Έλληνας αθλητής από την Κέρκυρα  ήταν 22ος με 1:28.06 λεπτά διαφορά από τον Poort που παρέμενε στην κορυφή της κούρσας.   Στο τελευταίο κομμάτι της κούρσας ο Σπύρος Γιαννιώτης έκανε μία τρομερή αντεπίθεση για να τερματίσει τελικά στην πρώτη θέση και να χαρίσει στην Ελλάδα το τέταρτό της μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Ρίο

Κωνσταντινίδης παγκόσμιο ρεκόρ στον δίσκο παραολυ... Κωνσταντινίδης παγκόσμιο ρεκόρ στον δίσκο, ρεκόρ Ευρώπης ο Σεβδίκαλης στο μήκος  παραολυμπιακοί αγώνες. Το παγκόσμιο ρεκόρ του Αθανάσιου Κωνσταντ...
Αμα είναι να σωθούμε, τότε Grexit…... Ο Μιχάλης Τσόχος διασκεδάζει αφάνταστα με την αφέλεια της άποψης “το Gretix δεν είναι καλό αλλά είναι το μόνο που μπορεί να μας σώσει...” και σιχτιρίζ...